Національно-патріотичне виховання
Будь патріотом своєї Держави!
«Національне виховання забезпечує кожній нації найширшу демократизацію освіти, коли її творчі сили не будуть покалічені, а значить, дадуть нові оригінальні, самобутні скарби задля все людного поступу: воно через пошану до свого народу виховує в дітях пошану до інших народів…»
Софія Русова
«Патріотичне виховання - це сфера духовного життя, яка проникає в усе, що пізнає,
робить, до чого прагне, що любить і ненавидить людина, яка формується».
В.Сухомлинський
ПАТРІОТИЗМ – це, образно кажучи, сплав почуття й думки, осягнення святині –
Батьківщини - не тільки розумом, а й передусім серцем.
ПАТРІОТИЗМ починається з любові до людини.
ПАТРІОТИЗМ починається з колиски.
В.Сухомлинський
108 Героїв Небесної Сотні https://nebesnasotnya.com/
Державна символіка України формувалася не одне сторіччя. В її основі лежать традиції, культура та історія нашої держави. Що ж належить до державної символіки і що вона означає?
Прапор
Державна символіка України включає жовто-сині барви.
У старовину слово «барва» означало не тільки колір, а й одяг, за яким визначалася належність людини до певної групи. В українців національною барвою стала жовто-синя. Насамперед вона з’явилася у розписах церков та у церковних речах – ризах, фарбованій різьбі іконостасів. Пізніше у творах мистецтва – мініатюрах і прикрасах, у гербах українських земель. Ще не об’єднані в єдину державу Київщина і Галичина мали своїми гербами золотого тризуба на голубому полі та золотого лева на голубому полі.
Жовто-синя барва була настільки усвідомленою як національна, що першим парламентом України – Центральною Радою у 1917 році без жодного сумніву було узаконено жовто-синій прапор як державний символ.
Герб
Малим гербом нашої держави є тризуб. Звідки і коли вперше з’явився він в історії України? Перша літописна згадка про тризуб датується Х століттям. Це був великокнязівський знак. Його зображення знаходимо на печатці Святослава Ігоревича. Пізніше знак тризуба карбується на срібних монетах великого князя Київського Володимира Святославовича.
Тризуб символізує трійцю життєтворчих енергій, тобто Мудрість, Знання і Любов (або Вогонь, Воду і Життя). Саме тому тризуб ми можемо зустріти на цеглі Десятинної церкви, що знаходиться у м. Києві, на плитах Успенської церкви у м. Володимирі-Волинському. Його зображення присутнє також на варязьких мечах, в гербі французької королеви Анни, на надгробку св. Еріка у Швеції. Український народ сприймає тризуб і як оберіг. Знак тризуба зображався в орнаментах тканин, килимів і навіть на посуді.
Гімн
Національним гімном України є вірш Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна», покладений на музику Михайла Вербицького. Вірш було написано у 1862 році, а вперше він був надрукований у львівському журналі «Мета» 1863 року. Отримавши популярність на Західній Україні, патріотичний вірш не пройшов повз увагу і релігійних діячів того часу. Один з них отець Михайло (Вербицький), ще також знаний композитор свого часу, захоплений віршем Павла Чубинського, написав музику до нього. Вперше цей твір було використано як Державний Гімн у 1917 році.
У незалежній Україні музика Державного Гімну була затверджена Верховною Радою ще у 1992 році, згодом вона знайшла своє відображання і у Конституції України. Проте, тільки 6 березня 2003 р. Верховна Рада прийняла Закон України «Про Державний Гімн України», в якому встановлено, що Державним Гімном України є національний гімн на музику М. Вербицького із словами першого куплету та приспіву твору П. Чубинського:
«Ще не вмерли України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Приспів:
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду».
Мій рідний край.
Мій край чудовий — Україна! Тут народились ти і я. Тут над ставком верба й калина, Чарівна пісня солов’я. Все найдорожче в цілім світі, Бо тут почався наш політ. Цвітуть волошки сині в житі, Звідсіль ведуть дороги в світ. І найдорожча рідна мова — Джерельцем радісно дзвенить. І мила пісня колискова, Чумацький шлях кудись зорить. Усе найкраще і єдине, І радощі усі, й жалі... Мій рідний краю, Україно! Найкраще місце на землі! Надія Красоткіна
Біографія П.О.Порошенко
Порошенко Петро Олексійович, народився 26.09.1965 р. в м. Болград Одеської області.
Громадянин України. Мешкає на території України з дня народження, в т.ч. протягом останніх 23-х років з дня проголошення Незалежності України.
Освіта вища:1982-1989-Київський університет ім. Т.Шевченка. Факультет міжнародних відносин і міжнародного права, спеціалізація: міжнародні економічні відносини.
1984-1986 - служба в армії.
1989-1992 - аспірант-асистент Кафедри міжнародних економічних відносин Київського університету ім. Т.Г.Шевченка.
1993-1998 - генеральний директор Концерну «Укрпромінвест».
1998-2002 - народний депутат України ІІІ скликання.
2000-2004 - заступник Голови Ради Національного Банку України.
2002-2005 - народний депутат України IV скликання. Голова Комітету ВРУ з питань бюджету.
У 2002 захистив наукову дисертацію «Правове регулювання управління державними корпоративними правами в Україні». Кандидат юридичних наук.
8.02.2005-8.09.2005 - Секретар Ради Національної безпеки і оборони України.
2006-2007 - народний депутат України V скликання, Голова Комітету ВРУ з питань фінансів і банківської діяльності.
2009-2010 - Міністр закордонних справ України.
2012 - Міністр економічного розвитку і торгівлі України.
2012 - народний депутат України VII скликання, співголова Комітету парламентського співробітництва Україна-ЄС.
1998-2003 - член Координаційної ради з питань функціонування ринку цінних паперів в Україні.
У 1998 заснував іменний Благодійний фонд, який здійснює благодійні проекти у різних сферах суспільного життя.
2000-2002 - керівник фракції «Солідарність» у ВРУ III скликання.
2007-2012 - Голова Ради НБУ.
Заслужений економіст України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, лауреат міжнародної премії імені П.Орлика, нагороджений Орденом «За громадянські заслуги» ступені Великого Хреста Королівства Іспанії.
Позапартійний.
Одружений. Дружина - Порошенко Марина Анатоліївна, сини – Олексій (1985 р. н.) і Михайло (2001 р. н.), доньки - Євгенія і Олександра (2000 р. н.)
Проживає за адресою: 01021, м. Київ, вул. Грушевського, буд.9, кв. 37
Судимості не має.
25 травня 2014 року на позачергових виборах Президента України був обраний Президентом України. 7 червня 2014 року склав присягу перед Українським народом як Глава держави.
«Холодний Яр»-колиска боротьби українського народу за незалежність»
Холодний яр –це одна з найяскравіших сторінок визвольної боротьби в Україні. Це живий приклад, як невеликі числом, але сильні духом – можуть успішно боротися з незрівнянно сильнішим ворогом. Книга «Холодний яр» Юрія Горліса – Горського – це документальний роман, який докладно оповідає про цілий пласт історії, що міг бути невідомим. Водночас текст книги написаний простою мовою і має значну літературну цінність.
Детальніше ознайомитись з книгою «Холодний яр» Ю.Горліса – Горського мали змогу учні 5-8 класів Порозчанської ЗОШ І-ІІ ст.. Школярі дізналися про життєвий та творчий шлях українського письменника, ознайомились з історією створення роману і зрозуміли, що патріотизм, героїзм та незламність духу притаманні нашому народові, який впродовж століть боровся за свою свободу.
Історико – документальний роман Ю.Горліса - Горського «Холодний яр» - твір виняткової сили, прочитавши який, людина не зможе залишитися байдужою. І насправді з- поміж читачів роману , немає людини, котру б він не вразив.
Учні передивились документальні фільми, після чого відбулося обговорення подій описаних у книзі .
/kholodnij_jar-koliska_borotbi.docx
План заходів
щодо національного-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді в закладі
На виконання листа ДОН №04.04.2016 «Про затвердження плану заходів щодо національного-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді в закладах області на період 2016-2018 роки» в школі проведені відповідні заходи :
№. |
Зміст роботи |
1 |
Ознайомлення з нормативно-правовою базою у сфері патріотичного виховання |
2 |
Вивчення та використання державної символіки України у навчально-виховному процесі. |
3 |
Залучення дітей до роботи у гуртку («Джура») |
4 |
Участь у Всеукраїнських туристсько-краєзнавчих експедиціях, конференціях: «Моя Батьківщина – Україна», «Історія міст і сіл України» |
5 |
Відзначеннія національних свят та пам’ятних дат, зокрема Дня захисника України, Дня Гідності і Свободи, Дня Збройних Сил України, Дня Соборності України тощо |
6 |
Організувано шефство лідерами учнівського самоврядування над місцями поховань загиблих воїнів Другої світової війни 1939-1945 років на території села, волонтерську діяльність. |
7 |
Конкурс «Козацькі забави» |
8 |
Учні залучені до проведення патріотичних акцій. Участь у благодійних акціях з підтримки учасників АТО на Сході України |
9 |
Проводяться Уроки мужності |
10 |
Заходи щодо вшанування подвигу учасників Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні «Вони пішли у вічність , щоб Україну зберегти» |
11 |
Участь у заходах до Дня Перемоги: - мітинг-реквієм «Вічна пам’ять героям»; - проведення уроків мужності,
|
12 |
До днів Пам’яті та примирення 8-9 травня 2018 року планується провести лінійку-пам’яті |
|
«Таємниці рідної мови» до Дня української писемності та мови. |
13 |
Загальношкільний захід «Хвилина пам’яті» до Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору. |
Директор школи М.П. Канаєва